Zalety jagód acai

Jagody acai stały się sławne na całym świecie gdy odkryto ich liczne zalety zdrowotno-energetyczne. Jagody acai berry rosną oryginalnie jedynie w brazylijskiej dżungli na palmach Euterpy warzywnej Euterpe Oleracea. Próby hodowli tych drogocennych owoców w innych szerokościach geograficznych nie powiodły się. W czasach współczesnych wiele lat na badania nad zaletami zdrowotnymi jagód acai poświęcił doktor Alexander Schauss, znany specjalista w dziedzinie zdrowego odżywiania. To on właśnie spopularyzował jagody acai na całym świecie.

Jagody acai największą popularność i uznanie zdobyły w USA, gdzie ze względu na ich niezliczone właściwości zdrowotno-energetyczne nazwano je „brazylijską gorączką złota”. Jagody acai zawierają największe stężenie antyoksydantów spośród owoców. Są też nieocenionym i niezwykle bogatym źródłem witamin, aminokwasów, energii i pierwiastków śladowych, które wpływają na stan zdrowia i kondycję umysłową człowieka.

Właściwości jagód acai są tak liczne, że zajęły one pierwsze miejsce w rankingu produktów spożywczych Ten Best Superfoods w USA. Szeroko znane jest znaczenie lecznicze jagód acai, co potwierdzają badania naukowe. Jagody acai zajmują także pierwsze miejsce w rankingu pojemności antyutleniającej, ORAC, czyli innymi słowy są one owocami o najlepszych parametrach w walce z wolnymi rodnikami. Współczynnik ORAC dla jagód acai wynosi 1026, a dla winogron – uważanych do niedawna za najlepszy owoc w walce z wolnymi rodnikami – 20 razy mniej.

Jagody acai w postaci suplementów diety to liczne korzyści dla twojego organizmu. Pomogą ci one zwiększyć energię witalną, poprawić kondycję umysłową, zdolność koncentracji i pamięć. Owoce jagód acai dodadzą ci energii życiowej, pomogą wzmocnić i zwiększyć wydajność organizmu, jednocześnie redukując zmęczenie. Zażywanie jagód acai pozytywnie wpływa na wytrzymałość i pracę układu mięśniowego oraz oczyszcza organizm z toksyn i wolnych rodników. Jagody acai przyspieszają metabolizm i polepszają wypróżnianie, przez co są szczególnie zalecane osobom chcącym stracić na wadze. Jagody acai łagodzą stres, opóźniają proces starzenia organizmu, poprawiają funkcjonowanie seksualne, polepszają wzrok i wzmacniają układ odpornościowy. Jagody acai regulują poziom cholesterolu i obniżają ciśnienie krwi. Pomagają uregulować poziom cukrów i tłuszczów w organizmie. Jagody acai poprawiają ogólne samopoczucie i zdrowie. Jagody acai hamują objawy i postęp różnych chorób m.in. nowotworowych, zaników pamięci, chorób serca, dlatego można nimi uzupełniać dietę, jednocześnie zażywając przepisane przez lekarza leki.