Opinie o acai berry

Jagody acai uchodzą za bogate źródło witamin, aminokwasów i energii, niezbędnych dla zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Jagody acai znane są ze swoich licznych właściwości leczniczo-energetycznych. Jagody acai są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie doczekały się nazwy „brazylijska żyła złota”.

Jagody acai smakują jak zwykłe jagody z lekkim posmakiem czekolady. Jagody acai zdobyły popularność ze względu na swoje właściwości lecznicze, energetyczne i odżywcze. W USA jagody acai zajęły pierwsze miejsce w rankingu produktów spożywczych Ten Best Superfoods.

Jagody acai są wśród owoców najbogatszym źródłem antyoksydantów. Acai zawierają takie związki chemiczne, jak antocyjany i flawonoidy, które są silnymi przeciwutleniaczami. Pojemność antyoksydacyjna – ORAC – jagód acai dwudziestokrotnie przewyższa pojemność antyoksydacyjną winogron, które były jeszcze do niedawna uważane za największe źródło antyoksydantów. Owoce te są także cennym źródłem kwasów Omega 3, 6 i 9, które wpływają na poziom cholesterolu we krwi. Jagody wzmacniają i regenerują układ mięśniowy i immunologiczny.

Jagody acai są przede wszystkim znanym środkiem wspomagającym odchudzanie, regulują one masę ciała. Jagody acai przyspieszają metabolizm, likwidują uczucie głodu i zwiększają pokłady energii, przez co wzrasta chęć do wysiłku fizycznego pozwalającego zredukować masę ciała.

Owoce te zwiększają energię witalną, poprawiają kondycję umysłową, zmniejszają zmęczenie, oczyszczają organizm, łagodzą stres, spowalniają procesy starzenia, poprawiają wzrok i kondycję seksualną, obniżają ciśnienie krwi, poprawiają ogólne samopoczucie oraz hamują objawy i postępowanie nowotworów oraz chorób serca.

Obok licznych zalet spożywanie jagód acai niesie za sobą nieliczne skutki uboczne. W przypadku wspomagania odchudzania jagodami acai u osób o masie ciała w normie nadmierne spożycie tych jagód może doprowadzić do niedowagi. Jagody acai mogą także w rzadkich przypadkach wywołać reakcję alergiczną, której objawami są wypryski na skórze i trudności w oddychaniu. W przypadku pojawienia się takich objawów należy niezwłocznie przestać spożywać jagody acai i skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Nadmierne spożycie jagód acai może też doprowadzić do problemów żołądkowych, takich jak biegunka i gazy. Działania niepożądane jagód acai nie są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia.

Liczne korzyści spożywania jagód acai przeważają nad rzadkimi i przejściowymi skutkami ubocznymi. Wiele pozytywnych opinii przekonuje o celowości spożywania jagód acai w profilaktyce wielu chorób i dla poprawy stanu zdrowia.