Gdzie kupić acai berry?

Jagody acai to brazylijskie jagody o niezwykłych i wszechstronnych właściwościach leczniczych i energetycznych. Jagody te pochodzą z dorzecza Amazonii, największą popularność zdobyły jednak w USA, skąd rozpowszechniły się na cały współczesny świat. Ze względu na swoje właściwości lecznicze i odchudzające jagody acai stały się także popularne w Polsce.

Jagody acai w postaci owoców dostępne są jedynie w Brazylii. Wynika to z warunków naturalnych występujących jedynie w amazońskiej dżungli – ich odtworzenie w innych szerokościach geograficznych, a co za tym idzie – hodowla jagód acai – jest niemożliwa. Jagody acai zbierane są ręcznie przez miejscową ludność, a następnie podlegają dalszej obróbce. Z jagód acai uzyskuje się ekstrakt, z którego następnie usuwa się wodę. Po usunięciu wody powstaje proszek, który następnie trafia do sprzedaży.

Jagody acai można także nabyć w postaci powlekanych kapsułek lub soków z dodatkiem jagód acai. Ekstrakt z jagód acai zachowuje wszystkie swoje walory zdrowotne i energetyczne. Preparaty z jagód acai – w tabletkach, w postaci soków, czy wreszcie jagody suszone – są szeroko dostępne w sprzedaży – zarówno stacjonarnej, jak i internetowej.

Preparaty z jagód acai możemy zakupić w aptekach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Kolejne miejsca, gdzie możemy je nabyć, to wyspecjalizowane sklepy ze zdrową żywnością, żywnością orientalną oraz sklepy zielarskie – zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Jagody acai znajdują się też od czasu do czasu w ofercie dobrych sklepów delikatesowych. Kolejne miejsce, gdzie możemy poszukiwać suszonych jagód acai, to drogerie posiadające kilka półek z działu spożywczego i hipermarkety.

Rekomendowane są zakupy w aptekach, gdzie możemy uzyskać fachową poradę magistrów farmacji w zakresie przeznaczenia, ewentualnych przeciwwskazań, zażywania i działania jagód acai zawartych w oferowanych w sprzedaży preparatach. Zależnie od celu kuracji, farmaceuta fachowo doradzi nam, który preparat z jagód acai, np. w kapsułkach, sok z jagód acai czy suszone owoce będzie dla nas najlepszy. W przypadku sklepów stacjonarnych i internetowych z mniej wyspecjalizowanym personelem obsługi klienta bez fachowego wykształcenia medycznego nie mamy możliwości zasięgnięcia tak fachowej porady. Zaletą zakupów jagód acai w aptekach jest też pewność co do autentyczności, pochodzenia i terminu ważności preparatów. Pamiętajmy, że im mniej specjalistyczny i sprawdzony punkt sprzedaży, tym większe istnieje prawdopodobieństwo, że w ofercie znajdziemy nieautentyczne lub przeterminowane preparaty z jagód acai, na które możemy zmarnować nasze pieniądze.