Detoksykacja organizmu

Jagody acai stały się w ostatnich latach popularne na całym świecie, głównie za sprawą swoich właściwości detoksykacyjnych. Jagody acai pochodzą z bardzo ekologicznego rejonu świata – północnej Brazylii. Jagody acai rosną tam na dochodzących do 20 m wysokości palmach Euterpy warzywnej na żyznej amazońskiej glebie w sercu dżungli. Tropikalny klimat i duże nasłonecznienie, którego wynikiem jest produkcja ogromnej ilości antyoksydantów sprawiają, że odtworzenie tak cieplarnianych warunków w innych szerokościach geograficznych lub na sztucznych plantacjach jest niemożliwe. Jagody acai w postaci naturalnej występują zatem jedynie w amazońskiej dżungli. W inne rejony świata jagody acai trafiają w postaci ekstraktu z liofilizowanego suszu. Ekstrakt ten nie traci żadnych naturalnych wartości jagód acai, jest on głównym składnikiem suplementów diety dostępnych na rynku w postaci: tabletek, powlekanych kapsułek, koktajli, proszków, suszu, soków i kaw.

Suplementy diety z wyciągiem z jagód acai świetnie nadają się do detoksykacji organizmu, a to za sprawą ogromnej zawartości antyoksydantów, które są najskuteczniejszą bronią w zwalczaniu wolnych rodników i toksyn, które przedostają się do organizmu ludzkiego z zanieczyszczonego środowiska i wysoko przetworzonej żywności naszpikowanej sztucznymi konserwantami oraz ulepszaczami smaku i aromatu.

Jagody acai to owoce o najwyższym współczynniku ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), który w ich przypadku wynosi 1026, a w przypadku winogron – dwadzieścia razy mniej. Suplementy z jagód acai pozwalają zwalczyć wolne rodniki i oczyścić organizm z toksyn. Jagody acai przyspieszają przemianę materii i poprawiają wypróżnianie. Zmniejszają także łaknienie.

Detoksykacja organizmu przy zastosowaniu jagód acai usprawnia funkcjonowanie układu immunologicznego i krwionośnego. Jagody acai to także potężny zastrzyk energii, który skłania nas do wzmożonej aktywności fizycznej. Dzięki detoksykacji organizmu za pomocą suplementów diety z wyciągiem z jagód acai poprawia się nasze samopoczucie, koncentracja, pamięć, sen i funkcjonowanie seksualne. Antyoksydacyjne działanie jagód acai wzmacnia naturalną ochronę organizmu przed nowotworami, chorobami serca i układu krążenia oraz zanikami pamięci.

Przy detoksykacji organizmu za pomocą acai nie należy przesadzać z dobową dawką tabletek – od 1 do 2 na dobę. Suplementy diety z wyciągiem z jagód acai nie zastępują oczywiście normalnych, pełnowartościowych posiłków i wysiłku fizycznego, z których nie należy rezygnować podczas kuracji. Nadmierne zażywanie suplementów diety z dodatkiem jagód acai może doprowadzić do przejściowych dolegliwości żołądkowych – biegunki i gazów. Nadmierne spożycie suplementów z jagód acai u osób o masie ciała w normie może doprowadzić do niedowagi. Innym efektem ubocznym jest możliwość wystąpienia alergii na jagody acai – jej objawy to trudności w oddychaniu i wypryski na skórze. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów należy natychmiast przerwać kurację jagodami acai i skontaktować się z lekarzem. Kuracji detoksykacyjnej za pomocą jagód acai nie powinny się oczywiście poddawać kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.

Pierwsze efekty detoksykacji za pomocą wyciągów z jagód acai widoczne są już po kilku dniach regularnego stosowania suplementów diety. Jedno opakowanie kapsułek powlekanych acai zawiera zazwyczaj 60 tabletek i starcza na ok. miesiąc regularnego stosowania. Suplementy diety z jagód acai służące detoksykacji dostępne są w stacjonarnych i internetowych aptekach oraz sklepach zielarskich.