Ile kosztują acai berry?

Jagody acai berry stały się w ostatnich latach niezwykle popularnym suplementem diety. Jagody acai pochodzą z Brazylii, gdzie rosną na kilkunastometrowych palmach. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne są one ręcznie zbierane przez rdzenną ludność z brazylijskiej dżungli. Ich sztuczna hodowla w naszych szerokościach geograficznych jest niemożliwa, jagody acai w naturalnej formie są zatem dostępne jedynie w Brazylii. Do Europy i USA trafiają suszone jagody acai berry, soki z jagód acai berry i oczywiście preparaty zawierające ekstrakty z jagód acai berry – w formie powlekanych kapsułek, tabletek czy nawet kawy.

Jagody acai berry są szeroko dostępne w Polsce – w aptekach, sklepach ze zdrową lub orientalną żywnością, sklepach zielarskich czy wreszcie w drogeriach, delikatesach czy hipermarketach. Możemy je spotkać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli chodzi o internet, jest on kopalnią wiedzy o jagodach acai. Dzięki internetowym porównywarkom cen możemy najłatwiej i najszybciej wyszukać i porównać interesujące nas oferty preparatów z jagód acai.

Przy wyborze preparatów z jagód acai istotną rolę odgrywa także cena takiego specyfiku. Jeżeli chodzi o suplementy diety z jagód acai berry w kapsułkach, ich ceny wahają się od ok. 150 do ok. 180 zł za opakowanie 60 kapsułek. Zawierają one najwyższe stężenie ekstraktu z jagód acai spośród wszystkich dostępnych na rynku rodzajów specyfików. Dokonując zakupu acai berry nie należy się kierować wyłącznie najniższą ceną, lecz także jakością produktu i zwracać uwagę na to, gdzie go kupujemy, aby ustrzec się przed podróbkami i produktami przeterminowanymi czy też nieskutecznymi. Preparaty z ekstraktami z jagód acai zawierają od 300 do 3000 mg tego specyfiku. Skuteczność działania oraz cena takich preparatów jest uzależniona od ich stężenia w danym specyfiku.

Jeżeli chodzi o soki z jagód acai berry, ich ceny wahają się od ok. 100 do ok. 150 zł za opakowanie. Natomiast jeżeli interesuje nas kuracja odchudzająca za pomocą koktajlu z jagód acai berry, musimy liczyć się ze znacznym wydatkiem – rzędu 250-300 zł.

Najtańsze są preparaty z niską zawartością jagód acai berry. Najtańsze opakowanie saszetek odchudzających z acai berry możemy nabyć w internecie już za ok. 50-70 zł za opakowanie. Ciekawą propozycją dla osób chcących uwzględnić jagody acai w codziennej diecie odchudzającej jest Acai Berry Coffee – kawa odchudzająca z jagód acai, która jest dostępna w sprzedaży internetowej już za ok. 63 zł za opakowanie. Kawa ta jest połączeniem odchudzającego i dodającego energii wyciągu z jagód acai oraz kawy z gatunku Arabica.

Większość produktów z dodatkiem jagód acai wartych jest swojej ceny, zważywszy na to, jak wielkie korzyści dla zdrowia i odchudzania daje ich zażywanie.